Shaiya – Ücretsiz Kayıt Sayfası

Shaiya – Ücretsiz Kayıt Sayfası 

 

Oyun sektörünün liderlerinden Aeria Games tarafından Türkiye’ye açılan ücretsiz Online MMORPG oyunu Shaiya,  4 ayrı ırk olan İnsanlar, Elfler, Vailler ve Nordeinler bulunmaktadır. Türkiye’de tamamen türkçe olarak yayına alınan Shaiya üye olmak için yapmanız gereken, Shaiya kayıt ol butonuna basarak, açılan Shaiya üyelik formunu doldurarak, Shaiya kaydolmaktır. Adını ve konusunu Kore destanı olan “Shaiya Tanrıçaları”ndan alan oyun, Karanlık ve Aydınlığı simgeleyen 2 düşman ittifakın savaşı üzerine kurulmuştur. Aydınlığı simgeleyen Işık İtifakı Elfler ve İnsanlardan, Karanlığı simgeleyen Öfke kardeşliği ise Vailler ve Nordeinlerden oluşmaktadır.

Shaiya oynamak için gerekli sistem gereksinimleri:

 

İşletim Sistemi – Windows XP veya Vista 32

İşlemci – Intel Pentium 4 işlemci veya AMD Athlon XP, 1.5 GHz ya da daha hızlı

Ekran Kartı – GeForce FX-sınıfı veya ATI Radeon 9600 128 MB

Bellek – En az 512 MB RAM

Ses Kartı – 16 bit, DirectX uyumlu ses kartı

DirectX – 9.0c

Sabit disk – En az 1.8 GB sabit disk belleği, ayrıca sonradan indirilecek içerikler için ekstra sabit disk belleği

İnternet bağlantısı – genişbant internet bağlantısı, örn: DSL

Kontrol – Klavye ve tekerli fare

Sisteminiz yukarıda belirtilen özelliklere sahip değilse Shaiya çalışsa bile oyun içeriğinde bazı eksiklikler oluşur. İyi bir oyun deneyimi için sisteminizin belirtilen özelliklere sahip olması gerekir. Oyunu çalıştırmadan önce diğer bütün programları ve uygulamaları kapadığınızdan emin olun. Bazı firewall uygulamaları sunucunun oyuna erişimini engelleyip Shaiya’yı bloke edebilir. Oyun açılırken ‘Sunucuya bağlanılamıyor/Cannot connect to server’ veya ‘Cannot change directory c.35’ uyarılarını alırsanız Shaiya için firewall uygulamalarını devre dışı bırakmanız gerekmektedir.

 

shaiya-kayit-ol-kaydol

 

Shaiya üye olmak için, Shaiya kaydol butonuna basarak açılan Shaiya oynama formunu doldurarak, Shaiya kayıt olabilirsiniz. Shaiya oynamak tamamen ücretsiz olup, Shaiya üyelik işlemini tamamladıktan sonra, Shaiya indirmeniz gerekiyor.